» » » ПЛАН роботи районного методичного кабінету на 2012/2013 навчальний рік

ПЛАН роботи районного методичного кабінету на 2012/2013 навчальний рік

Автор: admin 19-09-2012, 14:07

ВСТУП


2011/2012 навчальний рік – визначний рік у реформуванні освітньої галузі та здійсненні освітніх ініціатив.
28 жовтня 2011 року проведено ІІІ Всеукраїнський з’їзд працівників освіти, обговорено та схвалено важливий документ — Національну стратегію розвитку освіти в Україні на 2012?2021 роки.
Урядом розроблено державні цільові програми, спрямовані на розвиток дошкільної освіти, впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій, поліпшення роботи з обдарованою молоддю, підвищення якості природничо-математичної освіти, забезпечення навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання.
Відповідно до Указу Президента України «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні» 2011 рік визначено Роком освіти та інформаційного суспільства.
У 2011/2012 навчальному році за ініціативи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України проведено Всеукраїнську акцію "Дай руку, першокласнику!".
У ході проведення Всеукраїнської акції "Дай руку, першокласнику!" основна увага приділялася створенню сприятливих умов для навчання шестирічок під час адаптаційного періоду.
Протягом 2011/2012 навчального року під час Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!» в 19 навчальних закладах району було проведено відповідні заходи для батьків першокласників, а саме: конференції, батьківські збори у старших групах ДНЗ, дні відкритих дверей, консультпункти з метою обговорення проблем успішної адаптації першокласників, різноманітні семінари – практикуми з проблем підготовки учнів до шкільного життя.
У Володарській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, Матвіїському НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів –ДНЗ», Завадівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –ДНЗ», Логвинському НВО «ЗОШ І-ІІ ступенів-ДНЗ» створено портфоліо першокласника, яке було презентовано батькам першокласників на батьківських зборах та на засіданнях предметних методичних комісіях.
У травні 2012 року організовано екскурсії майбутніх школярів та їх батьків до навчальних закладів, знайомство з першою вчителькою.
В ході проведення Всеукраїнської акції "Дай руку, першокласнику!" основна увага приділялася створенню сприятливих умов для навчання шестирічок під час адаптаційного періоду. Вимоги сучасного життя потребують нових підходів до організації навчально-виховного процесу.
Районним методичним кабінетом проведено 4 семінари- практикуми (на базі Володарської ЗОШ І-ІІІ ступенів-№1, Володарського ДНЗ «Пізнайко») щодо підготовки вчителів початкових класів, які розпочнуть роботу за новим Державним стандартом, Базовим навчальним планом якого передбачено з першого класу впровадження нових предметів: природознавство, іноземна мова, з другого класу – інформаційно-комунікаційні технології. Також питання щодо підготовки вчителя до реалізації змісту нових Державних стандартів, науково-методичне та матеріально-технічне забезпечення навчально-виховного процесу в початковій школі було розглянуто на засіданнях шкільних методичних об»єднаннях, на засіданні колегії відділу освіти та на науково-методичній раді районного методичного кабінету.
Районним методичним кабінетом внесено корекцію у навчальні плани курсів підвищення кваліфікації вчителів початкових класів; сплановано у 2012-2013 навчльному році проведення тематичних постійно діючих семінарів, семінарів-практикумів, круглих столів, тренінгів, виїзних засідань з метою ознайомлення з особливостями змісту та методикою викладання предметів за новими програмами.
Керівниками загальноосвітніх навчальних закладів проведено педагогічні ради : "Готовність початкової школи до впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти".
2012 рік є особливим для початкової школи. З 1 вересня у початковій школі розпочалося поступове впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти та нових навчальних програм для початкової школи. Для забезпечення високого рівня знань іноземних мов, їх вивчення учні початкових класів розпочали з 1 вересня 2012 року.
Передбачається посилення використання здоров'язбережувальних технологій. Значна увага приділятиметься екологічній та інформаційно-комунікаційній освіті.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 25.05.2012 № 627 у серпні 2012 року оголошено Всеукраїнську акцію «Нові стандарти – нова школа», мета якої – вивчення стану готовності навчальних закладів до впровадження нових стандартів початкової освіти.
Володарщина приймала делегацію освітян Маньківського району Черкаської області. Візит освітян Маньківщини відбувся в рамках Всеукраїнської акції «Нові стандарти – нова школа» з метою вивчення стану готовності навчальних закладів до впровадження нових стандартів початкової освіти.
Відділом освіти та районним методичним кабінетом було презентовано роботу навчальних закладів, виставки передового педагогічного досвіду педагогів району та музеїв освіти навчальних закладів.
У ході зустрічі були обговорені питання організації наукової та методичної роботи районного методичного кабінету та навчальних закладів.
Гості ознайомилися з роботою районного методичного кабінету щодо підготовки вчителів початкових класів Володарщини до реалізації завдань нових навчальних програм відповідно до нової редакції Державного стандарту початкової загальної освіти.
Колеги обмінялися досвідом реалізації завдань акції «Дай руку, першокласнику!».
Результатом перебування став не лише спільний звіт про ознайомлення з досвідом роботи, а й окреслені основні напрями діяльності та подальшої співпраці між відділами освіти і методичними кабінетами.
У системі освіти району на сучасному етапі реалізуються нові освітні завдання, що передбачає впровадження інноваційних підходів у змісті та формах організації навчання. Нині навчальні заклади на потребу сучасності забезпечують всебічний розвиток особистості, формують кожного як національно свідомого громадянина України.
Надзвичайно важливим напрямком методичної роботи є організація роботи з обдарованими дітьми. Методичний кабінет працював над підвищенням ролі вчителя в роботі з обдарованими дітьми.
У 2011/2012 н.р. спостерігається зростання кількості переможців на ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад: 15 переможців ( І місце – 1 учень, ІІ місце – 3, ІІІ місце – 11).
На IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології Вірич Петро здобув І місце, вчитель – Шинкарук Галина Станіславівна.
Збільшується результативність участі школярів у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН: 6 переможців, з них ІІ місце – 2, ІІІ місце – 4.
У 2011/2012 н.р. результативною була участь школярів в обласному етапі конкурсу учнівської і студентської творчості “Я – Київщини гордість і надія“: 1 лауреат – Сміленко Марія, учениця Пархомівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ», у номінації «Літературна творчість»; 2 учнів відзначено за окремими критеріями.
З метою підтримки талановитих школярів, розвитку їх інтелектуальних здібностей, активізації творчої діяльності вчителів для учнів 2-11 класів був проведений Міжнародний математичний конкурс «КЕНГУРУ- 2012», в якому взяли участь 450 дітей із 20 загальноосвітніх закладів району. 134 із них показали відмінний результат, 83 - добрий .
Три роки учні загальноосвітніх шкіл району приймають участь у Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня». В 2011/ 2012 навчальному році участь в даному конкурсі приймали 32 учнів .
Учні загальноосвітніх закладів району взяли участь у Всеукраїнському природничому інтерактивному конкурсі ««Колосок» («Осінній колосок» - 334, «Весняний колосок» - 205.
Спостерігається тенденція до збільшення кількості педагогічних працівників, які виявили бажання навчатися саме на проблемно-тематичних, пролонгованих і авторських курсах. У 2011-2012 навчальному році за такими технологіями навчалося 55 педагогічних працівників.
У системі проводиться робота з підготовки резерву управлінських кадрів загальноосвітніх навчальних закладів за програмою "Дайте мені шанс". Протягом навчального року слухачами таких курсів є 3 педагогів.
Реалізується Концепція підвищення кваліфікації педагогічними працівниками району, які мають звання "учитель-методист", "вихователь-методист". На курсах такої категорії за навчальний рік навчалося 3 осіб.
У 2011/2012 н.р. 16 педагогічних працівників району, навчаючись на курсах підвищення кваліфікації, пройшли оздоровлення на базі санаторію-профілакторію інституту.
Використовуються можливості підготовки педагогів до викладання інтегрованого курсу “Основи здоров’я”. На виконання наказу МОН від 09.12.2009 №1114 про створення кабінетів основ здоров’я у 5 навчальних закладах району (23,8 % від загальної кількості) створено кабінети основ здоров’я відповідно до положення про такі кабінети . Використано можливості підготовки вчителів до викладання предмету «Етика» та “Художня культура.
Методичним кабінетом та відділом освіти використовуються можливості розвитку професійної компетентності педагогічних працівників у міжкурсовий період шляхом залучення їх до участі у обласних науково-методичних заходах. Так, у 2011/2012 навчальному році педагоги району були учасниками 95 % регіональних заходів з актуальних проблем оновлення змісту освіти та оволодіння технологіями його реалізації.
Дослідно-експериментальна робота та інноваційна діяльність у закладах освіти району реалізується за 15 напрямами. Суб’єктами дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського та регіональ¬но¬го рівнів у 2011/2012 н.р. є 15 закладів освіти та 185 педагогічних працівників.
У закладах освіти району реалізуються 5 міжнародних освітніх програм і проектів.
Навчання за програмою Intel® «Навчання для майбутнього» проводиться систематично протягом п’яти навчальних років. Підготовлено 3 тренери для навчання педагогічних працівників за програмою. Протягом 2006-2012 років навчено 316 педагогічних працівників на базі 3 закладів освіти. Це становить 100 % педа¬гогів району.
Усі навчальні заклади району мають вихід до Всесвітньої мережі. Навчальні заклади приділяють увагу оприлюднення власної діяльності у Всесвітній мережі. Мають персональні wеb-сторінки.
Важливу роль в активному інформуванні та користуванні керівників, педагогічних працівників і громадськості з актуальних питань розвитку освіти відіграє wеb-сайту відділу освіти та районного методичного кабінету.
Щороку проводиться конкурс-захист wеb-сайтів відділів освіти, районних методичних кабінетів, навчальних закладів. Протягом останніх двох років переможцями та лауреатами конкурсу Web-сайтів стали методичний кабінет, Володарська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.
В районі сформована районна система дистанційного навчання педагогічних, управлінських і методичних кадрів. Актуальність навчання за дистанційною формою зросла у зв»язку з вимогами нового Положення про атестацію педагогічних працівників, яким передбачено проходження підвищення кваліфікації вчителя з кожного предмета. Такий центр функціонує на базі Володарської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, тренер Заїка В.М. Важливим завданням у подальшому є створення шкільних центрів дистанційного навчання у кожному навчальному закладі освіти, який має відповідну сучасну комп»ютерну техніку, швидкісний Інтернет.
Одним із напрямків розвитку інформаційно-навчального середовища системи освіти району є створення електронних навчально-методичних комплексів для учнів з метою забезпечення їх відкритим доступом до освітніх та інформаційних ресурсів на основі використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Учителі Володарського ліцею взяли участь у розробленні електронних навчально-методичних комплексів з математики «Теорія ймовірностей» ( член авторського колективу –Юзвик Марія Федорівна) та основ економіки «Цікава економіка» (член авторського колективу – Обертас Людмила Юріївна) та Косенюк Тамара Миколаївна, вчитель обслуговуючої праці Володарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, є учасником творчої групи із розроблення ЕНМК «Сучасні технології».
Протягом 2009-2012 років у Володарській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 реалізується програма дослідно-експериментальної роботи з теми «Науково-методичні основи використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі в середовищі «1 учень-1 комп»ютер» на базі шкільних нетбуків». До даного напряму діяльності залучено 2 педагоги закладу.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.11.2010 № 1089 з травня 2012 року Володарська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 розпочала реалізацію освітнього інноваційного проекту «Альфанетшкола» . Програмою проекту передбачено підготовку вчителів-тьюторів та вчителів різних предметів до навчання учнів у режимі on-line.
Із січня 2012 року в системі освіти району також вищезазначений заклад бере участь у реалізації (пілотного) проекту «Відкритий світ», яким передбачено використання онлайнових технологій під час навчальних занять з 12-ти навчальних предметів для учнів 7 –х класів.
З метою підтримки творчої ініціативи, стимулювання творчості та популяризації перспективного педагогічного досвіду творчо працюючих педагогічних працівників проведено Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2012», в якому взяли участь 12 педагогів навчальних закладів району. Високий професіоналізм та творчу індивідуальність продемонстрували учителі української мови і літератури ( Степаненко Т.П., вчитель Завадівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –ДНЗ»), біології ( Ковальська В.П., вчитель Завадівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –ДНЗ»), фізичного виховання (Музика Сергій Вікторович, вчитель Пархомівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ»).
Стабільно високі результати протягом останніх років демонструють педагогічні працівники Володарської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, Завадівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –ДНЗ», Пархомівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів -ДНЗ» .
Значна увага приділяється підготовці педагогічних працівників до оновлення змісту освіти на базі обласних опорних закладів освіти та шкіл передового педагогічного досвіду. Так, у 2007/2010 рр. їх слухачами були 19 педагогів району (5,1% від загальної кількості слухачів таких закладів); у 2011/2012 н.р. – 23 педагогічні працівники (4,1 % від загальної кількості слухачів таких закладів).
З вересня 2010 року розпочала роботу обласна школа передового педагогічного досвіду Мокринської Л.Ф., вчителя фізичної культури Володарської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, з проблеми “Створення та функціонування фізкультурно-оздоровчої системи у загальноосвітньому навчальному закладі”.
Протягом 2011/2012 н.р. на обласну педагогічну виставку «Освіта Київщини» було подано 20 матеріалів: із них 3 матеріали подано працівниками методичного кабінету.
Загальна кількість матеріалів, презентованих на виставку педагогами району в 2011/2012 н. р., порівняно з 2010/2011 н.р., збільшилась на 5 одиниць.
Найбільшу кількість матеріалів у поточному навчальному році представили педагогічні працівники Володарської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1,2, Рудосільського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –ДНЗ», Тадіївського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок», Пархомівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –ДНЗ», Завадівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –ДНЗ». Позитивна динаміка рейтингової оцінки (+ 5 одиниць) обумовлена збільшенням кількості матеріалів, рекомендованих до Анотованого каталогу обласної виставки.
У районі протягом шести років функціонує університет майбутнього вчителя. Протягом останніх трьох років із 63 випускників університету 18 (29% від загальної кількості) стали студентами вищих педагогічних навчальних закладів та навчаються за кошти держбюджету.
У 2012-2013 навчальному році варто звернутися до осмислення сьогодення освіти району, досягнень, успіхів і звершень, до визначення значущості пріоритетів освіти в соціально-економічному, духовному і культурному розвитку суспільства.

 

 ПЛАН роботи районного методичного кабінету відділу освіти Володарської районної державної адміністрації на 2012/2013 навчальний рік смотреть фильмы онлайн бесплатноplan2012-2013.rar [384.34 Kb] (cкачувань: 283)

шаблоны для dleскачать фильмы

Коментарі до статті:

Шановний відвідувач, Ви зашли на сайт як незареєстрований користувач
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм логіном

Зареєструватись

Новини osvita.ua

Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті
12 серпня 2022 19:14

У Києві відмовилися від російської мови у школах

Освітніми програмами шкіл міста не передбачається викладання предметів російською
12 серпня 2022 17:28

Молоді педагоги мають право на грошову допомогу

Випускникам вишів, які уклали договір про роботу на посадах педпрацівників, передбачена допомога
12 серпня 2022 15:09

Підлітків запрошують на фахові психологічні консул ...

В Україні запрацювала платформа психологічної підтримки для підлітків від UNFPA
12 серпня 2022 13:18

Стартувала реєстрація для участі у спеціальній сес ...

Зареєструватись можуть вступники, які не змогли зробити цього в основний і додатковий періоди
12 серпня 2022 12:49

Учасники додаткової сесії НМТ отримали запрошення

У запрошеннях зазначено дату, час (за київським часом) і адресу проведення мультитесту
12 серпня 2022 12:26

Хто на сайті

Всього на сайті: 1
Гостей: 0
Користувачів: - отсутствуют
Роботи: crawl Bot

20-ка відвідувачів: admin, Alla

Опитування

Оцініть наш сайт

Добре
Задовільно
Жахливо

Популярне

  «    Серпень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031 

  Статистика